Vaše nastavení

Jazyk Czech English German 
Měna

Nákupní košík

0 položek0Kč

Kategorie

Automobily->(3)
Motocykly->(586)
Universalní->(26)

Poslední inzeráty

Prodám převodovku Sarolea 350-500 možná výměna za jinou  převodovku zn. Norton.Upřednostním výměnu.NabídněteProdám převodovku Sarolea 350-500 možná výměna za jinou převodovku zn. Norton.Upřednostním výměnu.Nabídněte
Detail inzerátu
Prodám převodovku kompletní na NSU 502T,možná výměna Prodám převodovku kompletní na NSU 502T,možná výměna
Detail inzerátu
Koupím přední vidlici, kompl.řidítka, sedlo, stupačky, stojan, blatníky a další náhradní díly, které nabídnete na moto BMW R2 (i replikKoupím přední vidlici, kompl.řidítka, sedlo, stupačky, stojan, blatníky a další náhradní díly, které nabídnete na moto BMW R2 (i...
Detail inzerátu
Vidlici viz foto, nabizejte i další díly na Zündapp.Vidlici viz foto, nabizejte i další díly na Zündapp.
Detail inzerátu
Díly na vidlicí, celou vidlici a další díly na Zündapp. Dále díly na kdf82 dveře, blatníky, světla. Nabídněte i torza motocyklů.Díly na vidlicí, celou vidlici a další díly na Zündapp. Dále díly na kdf82 dveře, blatníky, světla. Nabídněte i torza motocyklů.
Detail inzerátu

Přidej

Další


Přihlásit

Jméno

Heslo

Ochraný kód: Ochraný kód
Napište ochraný kód

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.

 Tipy požívaných ventilových rozvodù

Obecné informace

   Nejstarší návrh ètyøtaktního motoru mìl atmosférický sací ventil a výfukový ventil, jenž byl ovládaný vaèkou. Celkový koncept vypadal jako motor s rozvodem IOE, ale bez zdvihátka horního sacího ventilu. Atmosférický sací ventil znamená, že tento ventil se otvírá pøi chodu pístu smìrem k dolní úvrati. Píst vytvoøí podtlak, který otevøe horní sací ventil.

   Zatížení pružiny ventilu by mìlo být co nejmenší, to pøispívá k tichému chodu motoru. Pokud pružina ventilu ztratí pnutí nebo bude pøíliš tuhá, motor nebude mít klidný chod.

   Pøi zvyšování kompresního pomìru, výkonu a vylepšování stávajících motorù bylo vynalezeno ovládání ventilù vaèkami na jedné høídeli. Tento rozvod OHC resp. DOHC je dnes nejpoužívanìjším.   Na obrázku vidíte názornì nejvíce používané rozvody:


1: valve = ventil
2: valve spring = pružina ventilu
3: push-rod = zdvihátko
4: camshaft = vaèka
5: bevel drive = královský høídel
6: camshaft chain = rozvodový øetìz


SV: side valve = spodové ventily (postraní ventily)

IOE: inlet over exhaust = sací ventil nad výfukovým

OHV: over head valve = ventily nad hlavou motoru

OHC: over head camshaft = vaèková høídel nad hlavou motoru
 
"Login" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 Komentářů
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.